Rok szkolny 2014/2015

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko – Planeta” rozstrzygnięty!!!

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ideą Konkursu jest :
  • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
  • aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
  • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.
    W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klasy III a.
    Wyniki testów – kategoria „Maluch”:
    Laureatką I miejsca –została  Julia Sar, która uzyskała 31 pkt.
    Julia uzyskała najlepszy wynik i otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową i słodycze.
    Dyplom wyróżnienia otrzymali:
    Olga Marchewka, Paulina Lewandowska, Nina Rzeczkowska, Wiktoria Serafin,  Antoni Siczek, Julia Michalska /uczniowie uzyskali 30 pkt./
    Przemysław Sukiennik, Patryk Fokt /29 pkt./
    Kacper Lewandowski /28 pkt./
    Jakub Misterek, Hubert Woźniak, Alicja Bogatek, Anna Pasek,  /27 pkt./
    Michał Włodarczyk /23 pkt./
    Przygotowanie uczniów do konkursu pani Anna Suchowska.
    Gratulujemy laureatce I miejsca oraz wszystkim wyróżnionym uczniom!!!

Konkurs pod hasłem „Alternatywne źródła energii – II edycja” rozstrzygnięty!!!!

27 maja 2015r. w Nadleśnictwie Marcule, podczas warsztatów przyrodniczo – ekologicznych dla nauczycieli, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczo – ekologicznego pod hasłem „Alternatywne źródła energii”. Konkurs organizowany był przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu. Miło nam zakomunikować, że wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Paulina Lewandowska uczennica klasy III a /opiekun pani Anna Suchowska/. Natomiast specjalne podziękowania otrzymali:
Karolina Czerwińska z klasy I c /opiekun pani Justyna Fliszkiewicz/

Hanna Jaworska z klasy III b /opiekun pani Monika Wilczyńska/
Patryk Fokt i Wiktoria Serafin z klasy III a /opiekun pani Anna Suchowska/
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy wyróżnionym i ich opiekunom!!!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy „Olimpusek”  - rozstrzygnięta

wyniki

zdjęcia z wręczenia dyplomów

Regionalny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem "Mój Las" rozstrzygnięty!!!!

Dnia 26 lutego 2015r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu przyrodniczego pod hasłem "Mój Las", którego organizatorem był Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Radomiu. Laureatką I miejsca w kategorii klas I - III została: (Paulina Lewandowska uczennica klasy IIIa (wychowawca - pani Anna Suchowska). Praca Pauliny została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu, na szczeblu wojewódzkim.
    Wyróżnienia w konkursie uzyskali również: Nina Rzeczkowska - uczennica klasy IIIa (wychowawca - pani Anna Suchowska), Miłosz Figura - uczeń klasy IV (wychowawca - pani Kamila Rozwadowska), Mateusz Marchewka - uczeń klasy VIa (wychowawca - pani Marzena Kamińska).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
    Relację przedstawił opiekun SK LOP - Anna Suchowska

Ogólnopolski Konkurs „Zuch” i „Zuch z języka angielskiego” dla uczniów klas I – III rozstrzygnięty.

wyniki

W dniu 27 listopada 2014 roku w Miejskim Centrum Kultury w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV edycji regionalnego konkursu "Moje spotkania z Puszczą" pod hasłem „Obrzędy i tradycje ludowe mieszkańców Puszczy Kozienickiej". Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy IIIa - Julia Michalska. Julia przygotowała pracę literacką, za którą otrzymała wyróżnienie.
Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom, kalendarz i plecak. Natomiast księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o książkę przyrodniczą o życiu sów.
Gratulujemy uczennicy i jej opiekunce pani Annie Suchowskiej i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „Przyroda w oczach dziecka” rozstrzygniety!!

W październiku z okazji „Dni Ochrony Przyrody” już po raz dziewiąty zorganizowany został w naszej szkole, szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Przyroda w oczach dziecka”.

wyniki konkursu

prace dzieci